Léto

Krásná příroda Krkonoš a horská úbočí pod Sněžkou vytvořila unikátní lokalitu, kterou stojí za to vidět, zažít, cítit.

Pec pod Sněžkou je město ležící v srdci východních Krkonoš a obklopují jej ze všech stran mohutné masivy hor - Sněžka (1603 m n.m.), Studniční hora (1554), Luční hora (1555), Liščí hora (1363), Růžová hora (1391), Pěnkavčí vrch (1105), Červený vrch (962), Světlá hora (1244), Černá hora (1299).

Mezi těmito horami je nepřeberné množství kvalitně značených turistických tras, cyklotras a také lanových drah

Pěší túry

Img 6018Již v devatenácté století objevili turisté krásu Krkonoš a začali je hojně navštěvovat. Díky tomu vzniklo nepřeberné množství velmi dobře značených turistických tras okolo celé Pece. Nejžádanější je samozřejmě výšlap na nejvyšší horu České republiky - Sněžku. Ostatní vrcholky a krásné kouty Krkonoš s výhledy na Sněžku a okolní hory jí ale zdárně konkurují.

 

Cyklotrasy

Img 7631 V Peci můžete na kolech podniknou řadu velmi pěkných vyjížděk. Z množství tras je možné si vybrat podle své výkonnosti. Díky lanovkám na Hnědý vrch a Portášky jsou vrcholky dosažitelné pro každého.

 

 

 

 

Lanové dráhy

Img 4632Usnadnit cestu na vrcholky můžete řadou lanových drah. Ať již přímo v Peci pod Sněžkou lanovkou na Sněžku, na Hnědý vrch či na Portášky, tak nedalekou lanovkou na Černou horu.