01 - Hnědý vrch - Rozhledna - Kolínská bouda - Pec

8 km, náročnost 1/10 - pouze z kopce, vhodné i pro malé děti. 

Tato cyklotrasa vede krásnými místy po vrcholcích hor a přitom je velm snadná, že ji zvládnou projet děti i na nejmenších kolech 20". Jedinou "náročnou" etapou je dostat se přes město k dolní stanicí lanové dráhy na Hnědém vrchu. Lanovka jezdí v letních měsících každou celou hodinu. Aktuální provoz lanovky zde.

Naplánujte si start tak, abyste k ní dorazili tak 5 - 10 minut před celou jízdou. Na lanovce vám vyvezou jízdní kola zdarma - v rámci jízdenky. 

Hned u horní stanice lanové dráhy je Rozhledna na Hnědém vrchu, tu si nenechte ujít - výhled na celé úpské údolí, Sněžku a Černou horu je zde jedinečný. 

Od rozhledny pokračujte po cestě směrem k Lyžařské boudě. Zde se můžete občerstvit a pokud je vedro, můžete zde využít originálního osvěžení (viz foto 3). Od lyžařské dojedete z kopečka za chvilku nad lyžařský areál - Zahrádky, odkud jsou nádherné výhledy na Sněžku a dole Pec pod Sněžkou.

Pak pokračujete dál směrem k Pražské a Kolínské boudě. Zde je pro děti malá zoo, kozy, dětské hřiště, posezení, oběd :-) 

Od Kolínské boudy se mírně vrátíte zpět a sjíždíte po silnici křižující lyžařský areál směrem dolů do Pece. Zde pozor - v jednom místě je silnice velmi prudká. Dejte pozor na děti.

 

 

Mapa :